Εκτός και της τηλεκπαίδευσης θα μένουν οι μαθητές που αρνούνται να υποβληθούν σε self test για τον κοροναϊό, όπως δήλωσε ο αναπληρωτής Υπουργός Παιδείας Βασίλης Κοντοζαμάνης.
Ωστόσο, όπως είναι σε θέση να γνωρίζει αποκλειστικά το «Κουλούρι», όσοι μαθητές τελικά συμμετέχουν σε τηλεκπαίδευση, θα πρέπει να φοράνε μάσκα και να έχουν πάντοτε ανοιχτό το παράθυρο του χώρου στον οποίο βρίσκονται, ενώ θα πρέπει να καθαρίζουν τα χέρια τους με αντισηπτικό κάθε φορά που ακουμπάνε το πληκτρολόγιο.
Όλα αυτά, καθώς σύμφωνα με έρευνες που κατέχει το Υπουργείο, ο κορωνοϊός μεταδίδεται και μέσω του Webex, ακόμα κι αν οι μαθητές χρησιμοποιούν ισχυρά antivirus στους υπολογιστές τους. Η λύση του εμβολιασμού των υπολογιστών έχει πέσει στο τραπέζι, ωστόσο προς το παρόν δεν υπάρχουν τόσες διαθέσιμες δόσεις, με αποτέλεσμα η αποφυγή της χρήσης μάσκας να μοιάζει αδύνατη.
Μείνετε συντονισμένοι στο «Κουλούρι» για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.