Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις τέθηκαν χθες σε ισχύ στην οδό Πανόρμου, λόγω της μεταφοράς και της πραγματοποίησης προσκυνήματος της εικόνας της Παναγίας Σουμελά, στον Ι.Ν. Αγίου Δημητρίου Αμπελοκήπων.
Στο πλαίσιο των κυκλοφοριακών ρυθμίσεων διεκόπη η κυκλοφορία των οχημάτων από τις 18:00 έως τα μεσάνυχτα, ενώ απαγορευόταν και η στάθμευση των αυτοκινήτων κατά μήκος της οδού. Παρά την ταλαιπωρία των οδηγών και την κίνηση που δημιουργήθηκε στους γύρω δρόμους, οι επιβάτες δεν έχασα την πίστη τους, αναφέροντας όπως αναφέρουν μάρτυρες το όνομα της Παναγίας χιλιάδες φορές.
Μάλιστα, όλοι τους μετέφεραν ευχές προς τη μητέρα του Ιησού, δείχνοντας πως η ταλαιπωρία που τους προκάλεσε, δεν τους έκανε να χάσουν την αγάπη τους. Το «Κουλούρι» επικοινώνησε με αρκετούς οδηγούς που βρέθηκαν στο σημείο, όμως όσα μας είπαν δυστυχώς δε μεταφέρονται.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.