Με ανυπομονησία περιμένει την έλευση των φετινών εορτών των Χριστουγέννων ο Στιβ (από το Στέφανος), κάτοικος Γλυφάδας.
Ο 29χρονος, απολαμβάνει πάντα το σερφ του καλύτερα όταν τα πάντα γύρω του είναι στολισμένα, ενώ ένα μελομακάρονο μαζί με το μπιράκι του όσο κερώνει τη σανίδα του είναι πάντοτε ο αγαπημένος του συνδυασμός.
Ωστόσο, φαίνεται πως η καθυστερημένη άφιξη του χειμώνα θα αναγκάσει τον νεαρό να υιοθετήσει και μία νέα συνήθεια, αφού αντί για έλατο, ο Στιβ θα στολίσει φέτος έναν φοίνικα, τον οποίο μάλιστα αντί για παραδοσιακά στολίδια, σκοπεύει να τον γεμίσει με φινάκια και σαγιονάρες.
«Θα στολίσουμε την Κυριακή, αμέσως μετά το σερφάκι, όσο το αλάτι χαϊδεύει ακόμα τα κορμιά μας», σχολίασε με ενθουσιασμό ο 29χρονος κι εμείς του ευχόμαστε με τη σειρά μας καλές γιορτές και ακόμα καλύτερα κύματα.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.