Το επόμενο βήμα στην καριέρα του αναμένεται να αναζητήσει με το νέο έτος ο πρόεδρος του ΣΑΤΑ, Θύμιος Λυμπερόπουλος.
Ο έμπειρος συνδικαλιστής, σκοπεύει να μεταλαμπαδεύσει το know how ετών σχετικά με τις κινητοποιήσεις, τις απεργίες, τις πορείες και την καταψήφιση νομοσχεδίων, εγκαινιάζοντας το δικό του φροντιστήριο, στο οποίο και θα διδάσκει θεωρίες και τεχνικές επιτυχημένου συνδικαλισμού και κινητοποίησης.
Οι εγγραφές αναμένεται να ξεκινήσουν με το νέο έτος, ενώ μοναδικός καθηγητής θα είναι προς το παρόν ο κ. Λυμπερόπουλος, μιας και ξεκαθάρισε πως δεν εμπιστεύεται κανέναν άλλον για να κάνει τη δουλειά. Όσο για το χώρο που θα διεξάγονται τα μαθήματα, προς το παρόν ανήκει στο κράτος, όμως ο πρόεδρος καθησύχασε τους υποψήφιους μαθητές του πως «με την σωστή πίεση, αυτό θα αλλάξει σύντομα».
Τέλος, δεν επιβεβαιώνονται οι φήμες πως οι πρώτοι μαθητές του συνδικαλιστή θα είναι οι μικροζυθοποιοί, με το «Κουλούρι» να ερευνά την υπόθεση.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.